
Fellhof soojakotte nägin mina esimest korda Kölni messil ja armusin esimesest silmapilgust. Nad ei tee ainult soojakotte, vaid ka kindaid, jalanõusid, mütse, vankrikindaid, istmepehmendusi, sokke jne. Kvaliteet on väga tasemel!
Plussid ja miinused?
Plussideks on superlahe magnetiga kinnitussüsteem, kvaliteet, soojakotist saab teha istmepehmenduse, mida saab suvel kasutada ja väga hea lukkude isolatsioon.
Miinusteks on, et ei saa pea ümbert kotti kokku tõmmata ja pikkuselt lühemapoolsem.
Andmed
Pikkus pikenduseta/pikendusega: 82/94cm;
Sisu: 100% meriino lambavill;
Välis materjal: 100% polüester;
Tuule ja veekindel;
Magnetiga kinnitus;
Soojakott ja istmepehmendus.

See mudel sobib pigem lapsele, kes on kas jope või kombekaga kärus. Pikkuselt sobib ideaalselt ka beebikorvi.
Kott ise on raskemapoolsem, kuna lambanahk on villa küljes. Õige villa soojakott kui ka istmepehmendus on selline, kus vill ei ole eraldatud nahast, siis kõik head omadused säilivad. Üldjuhul kus vill on eraldatud, siis seda on ka töödeldud ning naha vastas on väga ebameeldiv ning torkiv.
Kui kahtlete, kas tootel on vill naha küljes, siis kõige kergem on piiluda seda rihmade avast, kus on näha nahka.


Pikendus on Nordlysi süsteemiga, kus avad luku ja pikendus tuleb seest välja. Meeldib, et luku avad on korralikult isoleeritud, mis aitab tuulel ja jahedal soojakotti mitte pääseda.
Magnetiga kinnitus ehk tekitab mõningates inimestes kahtlust, nagu ka minus eelnevalt, et ee laps ju lükkab selle lahti, kuid tegelikult see magneti kinnitus on päris tugev ja minu laps, kes on kolme aastane, ei ole mõiganud seda lahti lükata. Selles suhtes, kui väga tahta siis saab ikka.


Alumist osa on võimalik eemaldada, kui lapsel näiteks jalanõud on jalas. Meeldib, et see alumine osa on nii pisikene ja ei halva poolt pakikorvi.
Soojakoti tagumine pool on kummisest materjalist, mis on libisemiskindel. Ka on olemas kinnitus, mis hoiab soojakoti paigal, juhul kui istme ja kaarvarju vahel on ava. Minu Mountain Buggy Terrainil on see istudes olemas, kuid täislamavasse apnnes see vahe kaob (enam ma ei pane väga täislamavasse istet).

Paljud talvised soojakotid lähevad suvepuhkusele, kuid Söldenil on väga lahe funktsioon, nimelt saab eemaldada koti osa põhjast ja kasutada soojemate ilmadega istmepehmendusena. Lambavill on soojust reguleeriv, mis tähendab, et talvel hoiab soojas ja kuivas, suvel jahedas ja kuivas. Tal on omadus endasse vedelik imeda ning samas hoides lapse kuivana. Selles suhtes see nüüd mingi ime asi ei ole, kui lapsel on suvel riided seljas ja ta higistab, siis riided ju saavad märjaks, samas palja kehaga ideaalne. Kuumade ilmadega on pigem mõtekam panna laps mähkme väel magama ja tekk peale, kui riided selga.
Kui palju miinuseid kannatab?
Raske öelda, kõik oleneb lapsest. Minu poisil oli õhem sulejope seljas ja kaks paari meriinovilla sokke ning keha oli mõnusalt soojas. Siseruumides kindlasti lapsel eemaldada riided ja kott lahti teha, sest päris kiirelt läheb seal saunaks, samas higistamist ei täheldanud.


Soojakott sobib nii lohuga kui lohuta istmesse. Soojakott iseenesest väga meeldib, lihtsalt ta sobib alla meetri tüdrukutele/poistele. Ma oleks pidanud tegelikult selle Kitzbüheli võtma, mis on 100cm.
Babyshopi lehel (SIIT) kasutades koodi strollerbeat, saad väikese soodustuse.
Postitus valminud koostöös Babyshopiga